wtorek, 9 września 2014

Schwip Schwap - Cola + Orange

Witam na moim blogu!

   Na pierwszy ogień minirecenzja niemieckiego napoju, który jest połączeniem smaków coli i pomarańczy.   Zacznijmy od składu:
  • woda
  • cukier
  • koncentrat soku pomarańczowego
  • dwutlenek węgla
  • kwasek cytrynowy
  • ekstrakt pomarańczy
  • E150d czyli karmel amoniakalno-siarczynowy
  • aromat kawowy
Reasumując, jeśli chodzi o skład - nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Ilość cukru w 100g porównywalna z tradycyjną Coca-Colą (tutaj 9,9g, w Coli 10,6g)


Teraz trochę o walorach smakowych i subiektywna ocena.

Pierwsze co od razu rzuca się na myśl po otwarciu puszki to fakt, że napój jest mocno gazowany. Ja osobiście uważam to za spory plus.

Kolejnym pozytywem jest to, że w smaku napój ten nie jest w ogóle 'sztuczny', potocznie - nie wali chemią. Smak jest bardzo ciekawy i zdecydowanie najlepszy z tego typu napojów (cola+pomarańcza), które piłem. Dominuje smak coli, ale pomarańcza skutecznie się przebija, co daje efekt podobny do Pepsi Twist. Napój jest dość mocno słodki, ale jednocześnie kwaskowaty co sumarycznie daje dość dobry efekt.  


Jeśli chodzi o minusy napoju, to już dla każdego będą inne. Dla mnie osobiście dość sporym jest to, że napój jest mocno słodzony cukrem. Jednak jeśli miałbym wybierać pomiędzy popularnymi napojami gazowanymi, a tym, zdecydowanie skłaniałbym się ku temu drugiemu. 


Szczerze mogę polecić ten napój każdemu do spróbowania, bo nawet jeśli nie trafi do końca w czyjeś gusta to z pewnością nie będzie problemu z wypiciem go w całości, ponieważ nie ma on w sobie nic co może odrzucać.

 

Ten komu zasmakuje z pewnością jeszcze nie raz sięgnie po ten napój ;)


Producent: PepsiCo Deutschland
Opakowanie: Puszka, 0,33ml
Cena: 2,59zł
Gdzie kupione?: Carrefour, Warszawa

OCENA: 7/10
PS: Jako że jest to mój pierwszy post na blogu, to bardzo proszę o "lajkowanie" i subskrybowanie, ewentualnie udostępnianie bloga. Pozdrawiam! :)


Recenzję napisał Krzysiek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz